Android Telefonunuz Çalındığında, Kaybolduğunda Yapmanız Gerekenler

Bu ipucumuzda telefonunuzun çalınması durumunda yasal işlemlerin dışında yapabileceklerinizi anlattık. Android cihazınızı çalınma ve kaybolmalara karşı koruyabilmeniz için öncelikle cihazınızda Android Cihaz Yöneticisi uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Bununla birlikte hırsızlık önleme özelliği bulunan bir antivirüs uygulaması da işinize yarayabilir.
Cihazınızda Android Cihaz Yöneticisi yüklü ise aşağıdaki adımları izleyerek kaybolan veya çalınan telefonunuzun konumunu görebilir, zil sesini çaldırabilir veya cihazı kilitleyebilirsiniz.
Telefonunuz kayıp ya da çalındığını düşünüyorsanız hemen aşağıdaki adrese bilgisayarınızdan veya herhangi bir mobil cihazdan giriş yapın.
https://www.google.com/android/devicemanager
Açılan sayfada kaybolan cihazınızda kullandığınız Google hesabınızla oturum açın.
Karşınıza gelen Android Cihaz Yöneticisi sayfasında cihazınızın haritadaki konumunu (GPS açık ise) en son kullanıldığı zamanı görebilirsiniz. Cihazınızın konumuna bağlı olarak çalındığını ya da bir yerde unuttuğunuzu, düşürdüğünüzü görebilirsiniz.
Telefonunuz çalındıysa “Kilitle” butonuna tıklayıp cihazın kilit ekranındaki şifreyi değiştirerek hırsızın kullanımına kapatabilirsiniz.
Eğer cihazınızı bir yerde unuttuysanız ya da düşürdüyseniz “Zili Çaldır” butonuna tıklayarak telefonunuzun sesini duyabilirsiniz.
Yukarıdaki işlemleri uygulayarak telefonunuzu güvenli bir şekilde geri alabilir veya çalınma durumunda içerisindeki bilgilerin kullanılmasını engelleyebilirsiniz.
Not: Eğer telefonunuzu güvenli olmayan bir yerde unuttuysanız veya düşürdüyseniz “Zili Çaldır” butonu yerine “Kilitle”ye tıklayarak şifresini değiştirmenizi tavsiye ederiz.

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response