Enerjisa Başkent EDAŞ Abonek İptali

​Müşteri, halihazırda kullanmakta olduğu tüketim noktasının müşteriliğini sonlandırmak istediğinde tahliye işlemi uygulanır.

1. Müşteri tahliye başvuru dilekçesi, kimlik belgesi ve son tüketim endeksi (son sayaç okuma değerleri) ile beraber, Enerjisa Başkent EDAŞ’a şahsen başvuruda bulunmalıdır.

2. Başvuru sahibinin tahliye işlemi yapabilmesi için, kullanmakta olduğu tüketim noktasına ait vadesi geçmiş herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir.

3. Müşterinin tüketim noktasına ait getirmiş olduğu son tüketim endeksi ile tahliye etmek istediği tarihe kadarki tahmini tüketim bedeli sisteme hesaplattırılarak belirlenir. Tahliye işleminin başlatılabilmesi için öncelikle bu bedelin ödenmesi gerekmektedir. Müşteri tahliye başvurusu yaptığı tarihten itibaren 14 gün sonrasına kadar enerji kestirme talebinde bulunabilir.

4. Tahliye işlemi tamamlanarak müşteriye tahliye başvurusunun alındığına dair ön tahliye yazısı verilir.

5. Tahliye başvuru işleminden sonra tahliye başvurusu yapılan tüketim noktası, saha ekipleri tarafından ziyaret edilir, enerjisi kesilir ve son okuma endeksleri sisteme işlenir. Bu endeks değerlerine göre kapanış faturası oluşur ve fatura tesisata bırakılır. Sistem tahmini tüketim bedeli ve mevcut güncellenmiş güvence bedeli ile mahsuplaşmayı yaparak müşterinin bakiye alacağını belirler. Bu işlemle birlikte sözleşme otomatik olarak fesholur ve bakiye alacak en geç 7 (yedi) gün içerisinde müşterilik hesabına iade edilir. Tüm bu işlemler sonucunda müşteri talep ettiği takdirde Müşteri Hizmetleri Merkezi’nden nihai tahliye yazısını temin edebilir.

6. Müşteri bakiye alacağını Müşteri Hizmetleri Merkezleri veznelerinden iade alabileceği gibi, talebi olması durumunda, başvuru esnasında beyan edebileceği ve kendisine ait olan banka hesabına da iade alabilir. Bu durum için, başvuru esnasında müşteriden kendisine ait geçerli bir IBAN numarası talep edilir.

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

1 Comment

  1. elektrik aboneliğimi iptal edip meskenimi mütahite teslimetmek istiyorum.abonelik rahmetli babamın üzerine..ilk abonelikte güvence bedelini istemiyorum.nasıl bi dilekçe örnehiyle aynı gün abonelihimi iptal ederim.teşekkürler…

Leave a Response