iCloud ile Kayıp cihazınızdaki bilgileri silmek

iOS aygıtınız veya Mac’iniz kayıpsa veya çalındıysa kaybolmadan önce aygıtınıza iPhone’umu Bul’u kurmuş olmanızgerekir.

Kayıp aygıtınızdaki bilgileri silmek için

 1. icloud.com/#find adresine Apple Kimliğiniz ile giriş yapın (iCloud’da kullandığınız ile) ve iPhone’umu Bul’u tıklayın.

  Başka bir iCloud uygulaması kullanıyorsanız iCloud.com penceresinin üzerinde uygulamanın adını ve ardından iPhone’umu Bul’u tıklayın.

 2. Tüm Aygıtlar’ı tıklayın ve silmek istediğiniz aygıtı seçin.
 3. Aygıtın Bilgi penceresinde aygıtı [Sil’e dokunu
 4. Silmek için:
   • iOS aygıtı: Apple Kimliği parolanızı girin. Sildiğiniz aygıtta iOS 7 veya üst sürümü yüklüyse bir telefon numarası ve mesaj girin. Numara ve mesaj aygıt silindikten sonra ekranda görünür.
   • Mac: Apple Kimliği parolanızı girin, Mac’i kilitlemek için parola girin (Mac’in kilidini açmak için bu parolayı kullanacaksınız) ve ardından bir mesaj yazın. Mesaj, Mac silindikten sonra ekranda görünür.
  • Aygıtınız çevrimiçi ise uzaktan silme işlemi başlar. Apple Kimliği e-posta adresinize onay e-postası gönderilir.
  • Aygıtınız çevrimdışı ise uzaktan silme işlemi aygıt çevrimiçi olduğunda başlar.
  • iOS aygıtınızı sildikten sonra bulursanız iCloud Yedekleme’yi (Yedekleme uygulaması silmeden önceaçıldıysa) veya iTunes’u kullanarak aygıtınızdaki bilgileri geri alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için iCloud saklama alanı ve yedeklemeye genel bakış bölümüne veya Safari yer imlerinde ya da Apple Destek sitesinde aygıtınızın kullanım kılavuzuna bakın.
  • Sildikten sonra Mac’inizi bulursanız Time Machine yedeklemesi kullanarak bilgilerinizi Mac’inize geri yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için OS X Mavericks: Sisteminizin tamamını kurtarma başlıklı Apple Destek yazısına bakın. Mac’iniz kaybolmadan önce EFI bellenim parolasını ayarlar, ardından siler ve sonra Mac’inizi bulursanız, aygıtınızı tekrar kullanabilmek için kilidi devre dışı bırakmak üzere yetkili bir onarım merkezine götürmeniz gerekebilir.
  Note:   iPhone veya iPad’nizi (Wi-Fi + hücresel modelleri) bulabileceğinizi düşünmüyorsanız artık telefon görüşmelerinden ve diğer ücretlerden sorumlu olmamak için hizmetinizi askıya alması amacıyla kablosuz hizmet sağlayıcınızla temasa geçmelisiniz.
admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response