iPhone veya iPadiniz için Apple ID Nasıl Alınır?
Apple ID, iPhone veya iPadiniz’e App Store’dan uygulama indirebilmeniz için gerekli olan bir kullanıcı adıdır. Ücretsiz alabileceğiniz Apple ID’niz ile, AppStore’da ihtiyaç duyacağınız bir çok uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Apple ID almak için takip etmeniz gereken adımlar çok kolay!

iPhone’unuza yüklü gelen App Store uygulamasını açın. App Store’ a girdikten sonra indirmek için Avea Online İşlemler uygulamasını örnek olarak seçebiliriz. Uygulamayı indirmek için ‘Arama’ menüsünü seçerek Avea Online İşlemleri aratıyoruz.

Uygulamayı bulduk! Şimdi ekranın sağ üst kısmında yer alan ‘Ücretsiz’ butonuna ve sonrasında ‘Uygulamayı Yükle’ butonuna basıyoruz. Çıkan 3 seçenek arasından ‘Yeni Apple Kimliği Yarat’ı, mağaza olarak da Türkiye’yi seçiyoruz. Gelecek ekranda ‘Kullanıcı Sözleşmesi’ni onayladıktan sonra kullanıcı bilgilerini tanımlayacağınız adıma geliyoruz.

E-Posta kısmına kullanıcı adı yerine geçen e-posta adresinizi yazdıktan sonra kullanmak istediğimiz bir şifre belirliyoruz. Unutmayın şifreniz mutlaka bir büyük harf ,küçük harf ve rakam içermeli ve en az 8 karakterden oluşmalı!

Soru ve cevap bölümünde şifrenizi unuttuğunuz durumların hatırlatılması için bir soru ve cevap belirliyoruz. Doğum tarihimizi gün ay yıl olarak girdikten sonra Apple ürün ve hizmetleri için bilgilendirme gönderilmesini istersek, ‘İleri’ butonuna basıyoruz.

Kredi kartı bilgilerinizin istendiği ekrana geldik. App Store’da uygulamalar ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki türdür. Bu adımda ücretli uygulama indirmek için kredi kartı bilgilerinin girilmesi istenir. Biz, ücretsiz uygulama indirmek için ‘Hiçbiri’ seçeneğini işaretleyerek devam ediyor ve bu ekranın alt kısmında istenen kişisel bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra ‘İleri’ butonuna basıyoruz. Bu adımda kayıt sırasında verdiğimiz e-posta adresine bir onay mesajı gönderilecek. Gönderilen e-postada yer alan onay işlemini gerçekleştirdikten sonra, her şey tamam! Apple ID’yi başarıyla oluşturduk.

Oluşturduğumuz Apple ID ile iPhone’unuza ve iPad’inize App Store’dan binlerce ücretsiz uygulama indirebilirsiniz. App Store’un popüler uygulamalarına göz atmayı sakın unutmayın!

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response