iPhone’a Yüklenen Müzikler Nasıl Zil Sesi Yapılır?
iPhone’unuzun zil seslerinden memnun değilseniz yüklediğiniz bir müziği kullanarak kendi zil sesinizi oluşturabilirsiniz.

Şimdi birlikte bunun nasıl yapılacağını görelim.

Öncelikle iTunes programını açın. Üst menüde yer alan ‘Düzen’ seçeneğine tıklayın. Burada en altta yer alan ‘Tercihler’ sekmesini seçin. Açılan sayfada ‘Genel’ sekmesine basın. Altta görülen ‘Kaynaklar’ bölümünden ‘Ses Tonları’ seçeneğini aktifleştirin.

Şimdi ‘Parçalar’ kısmında yer alan şarkılardan zil sesi yapmak istediğiniz parçanın üzerine gelip sağ tıklayın. Burada ‘Bilgi Ver’ kısmını seçin ve açılan sayfada ‘Seçenekler’i tıklayın. Bu kısımda göreceğiniz başlatma ve durdurma zamanlarına, şarkımızın hangi bölümünü zil sesi olarak kullanmak istiyorsak o aralığı eklemeliyiz. Buradaki en önemli nokta, bu sürenin 40 saniyeyi aşmaması gerektiğidir. Süre ayarlamamız bittikten sonra ‘Tamam’ diyerek çıkıyoruz.

Şimdi ayarladığımız şarkının tekrar üzerine gelip sağ tıklayarak ‘AAC Sürümünü Yarat’ seçeneğini tıklıyoruz. Seçtiğiniz müziğin AAC sürümü iTunes’a gelecektir. Buradan AAC sürümünü seçip, masaüstüne veya bir klasöre kopyalayın. iTunes’daki AAC olarak aldığınız zil sesini silin.

Şimdi bilgisayarınızın masaüstüne kopyaladığınız zil sesine gelip dosya formatını ‘.m4r’ yapmalısınız. Masaüstündeki zil sesinizi iTunes’daki ‘Ses Tonları’na atınız.

Daha sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlayınız ve iTunes’dan iPhone’a girip yukarıdan ‘Ses Tonları’nı seçip sağ alttaki ‘Uygula’ butonuna basınız.

Artık zil sesi cihazınızda.

iPhone’nuzda Ayarlar – Sesler – Zil Sesleri’ne girip atmış olduğunuz zil sesini seçiyoruz ve artık zil sesiniz hazır.

Tags:
admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response