iski Yeni Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar

Başta yeni abonelik ve mevcut abonelik iptali işlemleri olmak üzere, daha önce şube müdürlüklerine gidilerek yapılan işlemler, artık www.iski.gov.tr üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. İSKİ web sayfasında gerekli formlar doldurulduktan sonra;

·   Yeni binalara ilk su aboneliği işlemleri,

·   Mukavele yenileme ve isim değişikliği işlemleri,

·  Mevcut eski aboneliğin iptali ile yeni adrese yeni aboneliğin aynı anda yapılması işlemleri,

·  Abonelik iptal işlemleri

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

internet üzerinden yapılabiliyor.

Yeni Su Aboneliği İçin

Vatandaşlarımız,  inşaatı yeni tamamlanmış ve daha önce hiç abone olunmamış konutlarına ilk su aboneliğiyapabilmeleri için; internet sitesi üzerinden abone olmak istediği adresi ve diğer bilgileri girerek kaydetmeleri yeterli olmaktadır. Bu aşamadan sonra İSKİ personelinin verilen adrese gideceği tarih, e-posta ve SMS ile aboneye bildirilmektedir. Görevli personelin belirlenen gün ve saatte adrese giderek bina tesisatlarının keşif ve kontrolünü yapması,   abone tarafından hazırlanacak olan belgeleri teslim alması ve bu esnada abonelik sözleşmesinin mahallinde abone tarafından imzalanması sonrasında da su kullanıma açılmaktadır.

Mukavele Yenileme ve İsim Değişikliği

Mukavele yenileme ve isim değişikliği yapılmasının talep edilmesi halinde, öncelikle aboneye yine e-posta ve SMS ile randevu saati bildirilmektedir. İSKİ personeli mukavele evrakı ile abonenin belirlediği adreste aboneden imza almakta ve bu işlemler sonrasında su kullanıma açılmaktadır.

Abonelik İptali ve Yeni Adrese Abonelik

İstanbul sınırları dâhilinde başka adrese taşınacak olan vatandaşlarımız da internet sitesi üzerinden ilk adresindekiaboneliği iptal ve yeni adrese abonelik işlemlerini aynı anda yapabilmektedir. Tek yapılması gereken, aboneliğin iptal edilmesi sırasında yeni aboneliğin yapılacağı yerin adresinin ilgili alana girilmesidir.

Abonelik Bedellerinin İadesi

Abonelik bedelleri ise, defaten ödenebileceği gibi abonenin talep etmesi halinde altı eşit taksitte su faturaları ile birlikte de ödenebilmektir. Aboneliğini iptal etmek isteyen abonelerimiz İSKİ internet sitesi üzerinden aboneliğini iptal etmek istedikleri adresi seçip, istenen bilgileri doldurarak başvuru yapmaları halinde iptal işleminin ardından teminat bedeli iadesi abonenin IBAN hesabına yatırılarak SMS ile kendisine bilgilendirme yapılmaktadır. İsteyen abone bu bedeli İSKİ’ye ait tüm veznelerden nakit olarak da alabilmektedir.

 İSKİ Vezneleri 16:30’a kadar Açık

İSKİ veznelerinin çalışma saatleri de İstanbullulardan gelen yoğun talep üzerine değiştirilmiş olup, artık 16:30’a kadar tüm veznelerde tahsilat ve iade işlemleri yapılabilmektedir

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response