Launcher nedir? Nasıl kullanılır?

Launcher Nedir?
Launcher, Android cihazınızı kişiselleştirmenizi sağlayan, eski telefonlarda bulunan tema uygulamaları ile benzer şekilde çalışan uygulamalardır.
Her ne kadar tema benzetmesi yapsak da Launcher uygulamaları çok daha geniş kapsamlı özelliklere sahiptir. Android’inizi adeta baştan yaratma fırsatı sunan Launcher’lar tasarım değişikliğinin yanında uygulama ve sayfa geçişlerinin efektlerini değiştirmenize ve bu tarz grafik düzenlemeleri ile cihazınızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.
Google Play Store’da ücretli veya ücretsiz olarak birçok Launcher uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların her biri farklı özelliklere sahip bu yüzden size en uygun Launcher uygulamasını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Android İçin En İyi 10 Launcher Uygulaması listemizden seçebilirsiniz.
http://tr.fobito.com/android/lists/android-icin-en-iyi-10-launcher-uygulamasi
Launcher Nasıl kullanılır?
Her uygulamada kullanımı farklılık gösteren Launcher uygulamaları ilk olarak cihazınızdaki varsayılan Launcher’daki uygulama ve widget yerleşimlerini kendi hafızasına kaydeder. Yeni Launcher’i aktif ettikten cihazınızın “home” tuşuna basıp varsayılan Launcher’i (yüklediğiniz yeni launcher olarak) seçmelisiniz.
Launcher uygulaması ile ilgili ayarları cihazınızın “Uygulamalar” listesinden yüklediğiniz Launcher uygulamasını açarak yapmanız gerekmektedir.

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response