Live5454 Chat Servisi Üyelik İptali

SMS Üzerinden Kayıt için Gerekli Temel Bilgiler
RUMUZ
YAS (18 yaşından küçüklerin bu servisten faydalanması yasaktır)
CINSIYET
LOKASYON (İl veya İlçe veya hem il hem ilçe yazarak yaşadıkları yeri belirtirler)
ILGILENDIKLERI CINSIYET ( E veya K veya EK yazarak hangi cinsiyette arkadaş ile ilgilendiklerini belirtirler. Servisi kullanırken arkadaş listeleri bu tercihe göre gönderilir)

Bu bilgiler alındıktan sonra başarı ile kayıt alınmış demektir. Kayıt alınırken rumuz modare edilir. Bu süre zarfında kullanıcıya KNK’lı bir alias atanır ve kullanıcı listelerde vb bu şekilde çıkar moderasyon yapıldıktan sonra rumuz uygun ise istediği rumuzu kullanmaya devam eder. Uygunsuz bir rumuz ise bu sms ile bilgilendirilir ve aliası ile mesajlaşmaya devam eder.
Düzgün kayıt yapılmadığı durumlar
1) RUMUZ mevcutsa veya ahlaka aykırı ise;
a. Rumuz mevcutsa veya ahlaka aykırı ise kullanıcıya KNK ile başlayan bir rumuz atanır.
2) YAS , CINSIYET , LOKASYON ve ARANAN CINSIYET bilgileri girilmediyse kayıt alınır ancak sonrasında TANIT komutu ile bu bilgilerin tanıtılması kullanıcıdan istenir
Lokasyon Bazlı Kullanım
Servisin kullanımında önemli nokta kullanıcıların lokasyon bazlı (bulunduğu yere en yakın) arkadaşlarına ulaşabilmesidir. Bu amaçla kullanıcı lokasyonunu SEMT adı veya ILCE adı veya IL adı yazıp 5454’e göndererek değiştirir. Örnek: BAKIRKOY yazıp 5454’e gönderirse bu “Ben Bakırköy’deyim ve bu civardaki arkadaşlarımı listelemek istiyorum” demektir. Daha sonra KADIKOY yazıp 5454’e gönderirse bu sefer “Kadıkoy’e geldim ve artık Kadıkoy’deki arkadaşların listesini almak istiyorum” demektir.

Lokasyon değiştirmeden de başka lokasyonlardaki arkadaş listesini alabiliriz. Örnek Bakırköy’deyken LISTE KADIKOY yazıp 5454’e gönderdiğimde lokasyonum değişmeden yine Bakırköy’de kalarak Kadıköy’deki arkadaşlarımın listesini görebilirim.
Mesajlaşma
Birine mesaj göndermek için Rumuzunu yazıp yanına mesajını eklemek yeterlidir. Örnek: XBOY Selam naber yazıp 5454’e gönderilir.
+ Komutu
Son mesaj gönderdiğiniz kişiye tekrar mesaj yazılacağında + Mesaj yazılarak 5454’e gönderilirse rumuz yazmaya gerek kalmadan uzun chat sohbetleri yapılabilir. Örnek: + Ben evdeyim bugün izinliyim yazıp 5454’e gönderilir.
HEDİYE 250 SMS
250 SMS hediye paketi günlük olarak yenilenir. Kullanıcı iptal etmediği ve kullanıcının yeterli bakiyesi olduğu sürece hediye paketi yenilenmesi devam eder.
İpucu Mesajları
Gelen giden mesajlar ve diğer komutlara dönen smslerde 160 char’den kalan alanlara Live5454 chat servisi ile ilgili bilgilendirme tip’leri yerleştirilir. Örneğin bana gelen mesajda IYIYIM SAGOL yazıyorsa bunun devamında sms’in 160 char’a tamamlayacak şekilde örneğin LISTE alma komutunun tanıtımını sağlayan kısa bir tip eklenir. Bu şekilde kullanıcıların max seviyede bilgilendirilmesi sağlanır.
Arkadaş Listesi Alma
LISTE komutu ile kayıt sırasında belirtilen cinsiyet bilgilerine göre arkadaş listesi alınır . Bu arkadaş listesi değiştirilmediyse kayıttaki lokasyon bilgisine göre değiştirildiyse son belirtilen lokasyoın bilgisine göre gönderilir.

Kayıt esnasında ilgilenilen cinsiyet E ise Erkek kullanıcıların listesi, K ise kadın kullanıcıların listesi, EK ise hem erkek hem kadın karışık kullanıcı listesi SMS olarak gönderilir.

LISTE komutuna SEMT adı veya ILCE adı veya IL adı ekleyerek bulunduğumuz lokasyondan farklı yerlerdeki arkadaş listelerine ulaşabilirim. Örnek: LISTE SISLI yazıp 5454’e gönderdiğimde lokasyonum neresi olursa olsun Şişli’deki ilgilendiğim cinsiyetteki (bunu kayıt olurken belirliyoruz) arkadaş listesini alırım.

LISTE 18-25 ANKARA yazıp 5454’e gönderirsem bana 18-25 yaş arasındaki kayıt yaparken belirttiğim ilgilendiğim cinsiyetteki ve lokasyonu Ankara olan kullanıcıların listesi gelecektir.

LISTE BAYAN veya LISTE BAY yazarak 5454’e gönderirsem ilgilendiğim cinsiyet dışındaki kişilerin rumuz listesini de alabilirim. Örnek: İlgilendiğim cinsiyet bayan olduğu ve ben tüm listeleri bayanlardan oluşan listeler olarak aldığım halde LISTE BAY yazıp 5454’e gönderirsem baylara ait rumuz listesini de alabilirim. Bu parametre LISTEleme komutlarının mevcut tüm parametresi arkasına gelebilir. Örnek: LISTE ISTANBUL BAYAN, LISTE 18-25 ADANA BAY gibi..Normalde listeleme yaparken sadece ilgilendiğim cinsiyet için listeleme yapıyorsam cinsiyet belirtmem gerek yoktur.

YENI yazıp 5454’e gönderirsem sadece bulunduğum lokasyondaki ve kayıt olurken belirttiğim ilgilendiğim cinsiyetteki yeni kayıt olan kullanıcı rumuz listesi sms olarak gelir.

YENI ISTANBUL yazıp 5454’e gönderirsem İstanbul lokasyonuna yeni kayıt olan kayıt esnasında belirttiğim cinsiyetteki tüm kullanıcılardan sms ile haberdar olurum.
LISTEYE Mesaj
Liste komutu ile rumuz listesi alındıktan sonra alınan listedeki kullanıcılara (son alınan listeye) LISTEYE Mesaj içeriği yazarak mesaj gönderilebilir. Örnek: LISTEYE Selamlar nasılsınız yazıp gönderilirse son alınan LISTE’deki rumuzlara mesaj gönderilir. Ancak bu durumda ücretlendirme gönderen kişiye aittir. Alan kişiler ücretlendirilmez. Max 10 kişiye mesaj gidebilir. Max 4 TL ile ücretlendirilebilir.
Arkadaş Listesi Üyeliği
Her gün düzenli olarak arkadaş listesi almak istiyorsam UYE LISTE yazıp 5454’e göndererek abonelik yapılabilir.

Örnek: UYE LISTE 18-25 ANKARA yazıp 5454’e gönderirsem bana her gün 18-25 yaş arasındaki kayıt yaparken belirttiğim ilgilendiğim cinsiyetteki ve lokasyonu Ankara olan kullanıcıların listesi gelecektir.

UYE LISTE yazıp 5454’e gönderirsem bulunduğum lokasyondaki ve kayıtta belirttiğim cinsiyet ilgi alanıma göre her gün bana kullanıcı listesi gönderilir.

UYE YENI yazıp 5454’e gönderirsem bulunduğum lokasyondaki ve kayıt olurken belirttiğim ilgilendiğim cinsiyetteki yeni kayıt olan kullanıcı rumuz listesi her gün sms olarak gelir.

UYE YENI ISTANBUL yazıp 5454’e gönderirsem İstanbul lokasyonuna yeni kayıt olan kayıt esnasında belirttiğim cinsiyetteki tüm kullanıcılardan her gün sms ile haberdar olurum.

Hem Yeni hem Liste aboneliği için her gün 1 adet sms akşamüzeri gelir. Yeni keywordu için o gün içinde kayıt olanların rumuz listesi gelir. Liste için aynı lokasyondaki kullanıcı listesi gelir.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Liste ve Yeni Üyeliklerinin iptali için IPTAL LISTE veya IPTAL YENI yazıp 5454’e göndermek yeterlidir.
Arkadaş Listesi Oluşturma
Kullanıcılar kendi arkadaşlık listelerini oluşturabilirler . Arkadaş listesi oluşturmanın faydaları; rumuzu değişse bile arkadaşlarınızı kaybetmezsiniz.

LISTEM EKLE Rumuz yazıp 5454’e göndererek arkadaş listeme birini ekleyebilirim.
LISTEM CIKAR Rumuz yazıp 5454’e göndererek arkadaş listemden birini çıkartabilirim.
LISTEM yazıp 5454’e gönderirsem arkadaş listem sms olarak cebime gelir.
Karaliste Oluşturma
KARALISTEM EKLE Rumuz yazıp 5454’e göndererek birini karalisteme ekleyebilirim. Karalisteme eklenmiş kişi bana sms gönderemez. Gönderen kişiye bu kişi şu anda mesaj alabilir durumda değil gibi bir bilgilendirme mesajı döner.
KARALISTEM CIKAR Rumuz yazıp 5454’e gönderince rumuzunu yazdığınız kişiyi karalisteden çıkartmış olursunuz
Kalkan Komutu
Bu komut ile kendi oluşturduğunuz arkadaş listesi ve gruplardan sadece mesaj alırsınız. Odalardan veya diğer kullanıcılardan mesaj almazsınız.

KALKAN yazıp 5454’e gönderince koruma başlar. Bir daha KALKAN yazıp 5454’e gönderince etkisiz hale gelir
YASAKLA Komutu
YASAKLA Rumuz adı yazıp 5454e gönderilirse belli bir rumuzdan mesaj alma engellenir.
MESAJAL Komutu
Yasaklanılan rumuzdan mesaj almak icin tekrar izin verilmek istenirse MESAJAL Rumuz yazıp 5454e gönderilir.
SAKLAN/ GORUN Komutu
SAKLAN veya LISTE SAKLAN yazıp 5454’e gönderen kişi artık listelerde çıkmaz. Yeni veya Haberci veya Liste ‘nin her türlü versiyonunda rumuzu başkalarına gönderilmez ve görünmez.

GORUN veya LISTE GORUN yazıp 5454’e gönderilince kullanıcı tekrar tüm listeleme servislerinde ve listelerde görünmeye başlar.
KAPAT / OFF Kullanımı
Kullanıcılar bir süre için sms almak istemiyorlarsa KAPAT veya OFF yazıp 5454’e gönderirler. Bu süre zarfında SMS almazlar (Odalar,gruplar vb dahil) . Daha sonra AC veya ON yazıp 5454’e gönderdiklerinde tekrar eski ayarları ile sms almaya devam ederler.
Haberci Servisi Üyeliği
Bulunduğum lokasyondaki Liste komutu ile arkadaş arayanlardan haberim olsun istiyorsa kullanıcı UYE HABERCI yazıp 5454’e gönderir. Bu şekilde arkadaş arayan kişilerin rumuz listesi her gün sms olarak cebine gelir.

Günde max 3 adet haberci mesajı sms olarak kullanıcı cep telefonuna gelir. Bu adet lokasyona göre değişir. Kalabalık lokasyonlarda 3 mesaj gelirken daha az kalabalık yerleşim alanlarında arkadaş arayan sayısı 3ten az ise bu durumda 1 veya 2 mesaj gelebilir. Gelen mesaj başına 1 sms ile ücretlendirme yapılır.

Üyelik iptali için IPTAL HABERCI yazıp 5454 servis numarasına göndermek yeterlidir.
Oda Kullanımları
Herkesin dahil olabileceği odalar önceden yaratılır. Bu odalara her isteyen üye olabilir. Örnek: SPOR , MUZIK vb odalar.
Odaların Listesini Alma
LISTE ODALAR veya ODALAR yazıp 5454’e gönderirse mevcut yaratılmış Public odaların listesini görebilir.
Oda Kullanıcılarının Listesini Alma
Oda_adı yazıp 5454’e göndererek odadaki kullanıcıların listesi alınabilir. Örnek: SPOR yazıp 5454’e gönderilirse SPOR odasındaki kullanıcı listesi kullanıcının cebine gelir.
Odaya Üye Olma ve Mesaj Alma ve Oda Limitleri
UYE Oda_adı yazıp 5454’e gönderilirse ilgili odaya üyelik başlatılır. Günde max 5 sms alınabilir bir odadan. Bu limit kullanıcı isteği ile 10,20,30 ve Limit500 olarak değiştirilebilir. Bunun için LIMIT10,LIMIT20,LIMIT30 veya LIMIT500 keywordlerini 5454’e göndermek yeterlidir. Odaya mesaj gönderirken Oda_adı ve arkasından mesaj eklenerek 5454’e gönderilir. Bu mesaj min 4 kelimeden oluşmalıdır. Örnek: SPOR Selam arkadaşlar mac nasil gecti yazıp 5454’e gönderilirse SPOR odasındaki günlük odadan mesaj alma limitlerini doldurmadıysa bu mesajı alır.Her kullanıcı attığı veya aldığı mesaj üzerinden ücretlendirilir.
Odadan Çıkma
IPTAL Oda_adı yazıp 5454’e göndererek odadan çıkılır.
Kişisel GRUP Kullanımı
Mevcut odalar dışında kişiler kendi ilgi alanlarına ve arkadaşlarına özel gruplar kurmak isteyebilirler. Max 10 kişiyi geçmeyecek şekilde bu grupları kendileri oluşturabilirler. Bu gruplardan grubu yaratan kişi sorumludur. Kimlerin girip çıkacağına grubu yarata n kişi karar verir.
Grup yaratma ve Silme
GRUP Grup_adı ekleyerek 5454’e gönderilirse kullanıcının grup yaratmak istediği anlaşılır. Grup_adı kullanımda değilse ve ahlaka aykırı değilse kullanıcı grubunu yaratır ve istediği kullanıcıyı bu gruba davet eder veya çıkartır.

Grup_Adı SIL yazıp 5454’e gönderilirse Grup tamamen silinir ve üyelere bilgisi gider. Grup silme sadece grubu yaratan kişi tarafından yapılabilir.
Gruba Davet ve Çıkartma
EKLE Grup_Adı Rumuz yazıp 5454’e gönderince ilgili rumuza davet mesajı gider. Onaylarsa gruba davet edilmiş olur.
Gruptan Çıkma
CIK Grup_Adı yazıp 5454e göndererek istenilen gruptan çıkılabilir. Bu durumda grup ownerına sms ile bilgilendirme yapılır.
İlan Servisi ve Üyeliği
İlan servisi kullanıcıların kendileri ile ilgili veya başka konularda ilan vermek istediklerinde kullanabilecekleri bir servistir.
ILAN boşluk İlan_Detay yazılarak 5454’e gönderilerek İlan verilebilir. Örnek: ILAN Ben sohbet edecek uygun bir arkadaş ariyorum yazıp 5454’e gönderirsem İlanım sistem kaydedilir ve ilan okumak isteyen kişiler tarafından görülebilir.

ILANOKU yazıp 5454’e gönderilirse rastgele seçilen bir ilan kullanıcıya sms ile gönderilir.

ILANOKU RUMUZ yazılıp 5454’e gönderilirse belli bir rumuza ait ilanlar sms olarak alınabilir. Örnek: ILANOKU XBOY yazıp 5454’e gönderirsem XBOY’un bıraktığı ilanlara ulaşırım.

UYE ILAN yazıp 5454’e göndererek ILAN Servisine üye olunabilir. Bu durumda her gün 1 adet ilan otomatik olarak kullanıcıya sms yolu ile gönderilir. Her mesaj 1 SMS olarak ücretlendirilir.

UYE ILAN 18-25 BAYAN yazıp 5454 e göndererek istenilen kriterde ilan servisine üye olunabilir.

IPTAL ILAN yazıp ILAN servisi iptal edilebilir.
DEVAM Komutu
İçeriği 160 char’ı geçen sms’lerde mesajın sonunda DEVAM-‘ yazar. Bu durumda 5454’e DEVAM yazıp göndererek son gelen mesajın kalan kısmı sms olarak alınabilir. Bu şekilde içerik bitene kadar devam edilebilir.
DAVET Komutu
DAVET yazıp bir boşluk bırakıp cep telefonu numarasını yazarak arkadaşını Live5454 Chat servisine davet edebilirsin. Örnek: DAVET 542 333 33 33 yazıp 5454’e gönderince karşı tarafa chat servisine katılması için davet gider. Kabul ederse kaydı alınır ve kayıt bilgisi davet yapan kişiye rumuz bilgisi ile beraber gider ve otomatik arkadaş listesine eklenir. Daveti alan kişiye daveti gönderen kişinin telefon bilgisi gider.
Servisin Moderasyon Yapısı
Moderasyon chat gibi iletişim üzerine kurulu servisler için çok önemlidir. Bu nedenle belli başlı konularda moderasyon yapılması zorunludur.
Moderasyon Yapılacak Konular
1) Rumuz alınırken; ahlaka aykırı rumuz olup olmadığı kontrol edilir
2) Odalara mesaj atarken ; Odalara atılan mesajlar modere edilir.
3) Grup yaratılırken grup isimlerinde moderasyon yapılır.
4) İlan vermede moderasyon yapılır.
Kimlik Komutu
Kullanıcılar chat servisi ile ilgili bilgilerini bu komut ile öğrenebilirler. KIMLIK yazıp 5454’e gönderdiklerinde kendilerine ait rumuz,yaş,cinsiyet,lokasyon,üye olduğu grup ve servisler, statüsü: OFF veya ON bilgilerini görebilir.
BILGI Komutu
Başka bir rumuz hakkında bilgi almak için kullanılır. Örnek: BILGI XGIRL yazıp 5454’e gönderilince. Bilgi olarak: Yas, cinsiyet ve Lokasyon bilgisi gönderilir.
Yardım Alma
Kullanıcı her bir komutla ilgili kullanım yardımı alabilir. Örnek: LISTE komutu nasıl kullanılır bilmiyorsa YARDIM LISTE yazıp 5454’e gönderir ve cevap olarak LISTE komutunun nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgi alabilir.
Live5454 Chat Müşteri Hizmetleri Numarası : 541 388 08 21’dir.
Ücretlendirme Bilgisi Öğrenme
Kullanıcı servisle ilgili genel ücretlendirme bilgisi almak isterse UCRET yazıp 5454’e gönderir ve mesaj gönderme ve diğer komutların ücretlendirme bilgisini öğrenebilir. UCRET Komut_Adı yazıp 5454’e gönderirse belli bir komut için ücretlendirme bilgisi öğrenebilir. Örnek: UCRET LISTE yazıp 5454’e gönderirse LISTE almanın ücretini sms olarak öğrenebilir.
Live5454 Live Chat Wap Sitesi Ulaşma
Kullanıcıların Live5454 Chat’e wap üzerinden de ulaşabilmesini sağlayan, Live5454 üzerinden “Chat” başlığı tıklanarak ulaşılan wap sayfasıdır.
Live5454 Chat Wap Sitesini Kimler Kullanabilir?
Uyumlu telefonuna Live5454* GPRS** ayarlarını almış olan 18 yaş üzerindeki tüm Vodafone aboneleri. Bu wap sitesinin tüm özelliklerinden faydalanmak için Live5454 Chat’e kayıt olmak gereklidir.

**Vodafone GPRS hakkında bilgi almak için tıklayınız
Live5454 Chat Wap Sitesinin ücret tarifesi nedir?
Bu wap sitesine giriş için Vodafone’nun Live5454 kullanıcılarına uyguladığı GPRS (İNTERNET) ücret tarifesi dışında ek bir ücret yoktur ancak Live5454 Chat servisinin mevcutta uygulanan ücretleri aynen geçerlidir.
Live5454 Chat Wap Sitesi Profilim Sayfası Hangi Bölümleri İçermektedir? Ne işlemler yapabilir?
• Bilgilerim: Detaylı olarak kullanıcı bilgilerini görüntüler ve bu sayfa yardımıyla bilgi güncelleme sayfasına ulaşır.
• Arkadaşlarım: Arkadaş listesini görüntüler
• Mesaj gönder: Mesaj gönderme sayfasına gider
• Mesajlarım: Gelen/Giden Mesaj kutusunu açar
• Aboneliği başlat: Limitsiz SMS kampanyası için üyelik başlatma ve üyelik sonlandırma işlemlerini yapar.
• İlgini çekebilecek profiller: Sistemin, kullanıcının profiline göre önerdiği kullanıcıların özet profillerini görüntüleyebilir.
Live5454 Chat Wap Sitesinde Kullanıcı Hesap Bilgilerini Nasıl Günceller?
“Güncelle” komutu ile;
• Kullanıcı, rumuzunu kurallara uygun olmayacak şekilde değiştirebilir,bu durumda sistem gerekli kontrolü yapar ve kullanıcı, hata sebebi sayfanın üstünde yazacak şekilde bu sayfaya yönlendirilir.
• Kullanıcı güncellemesi gereken alanlardan birisini boş seçebilir, doğum tarihi,cinsiyet ve yaşadığı yer bilgisini gireceği alanlardan birisini boş bırakabilir, bu durumda sistem, sayfa başında hangi alanın boş bırakıldığı uyarısını bulunduracak şekilde aynı sayfaya yönlendirme yapar.
Live5454 Chat Wap Sitesinde Nasıl Fotoğraf Silinir?
Fotoğraf Sil Komutu ile;
Bu sayfaya yalnızca bilgilerim sayfasından erişim vardır. Bilgilerim sayfasında, fotoğrafı bulunmayan bir kullanıcı için link gözükmez, yalnızca “görüntülenebilecek fotoğrafınız bulunmamaktadır” şeklinde bir uyarı gözükür. Ancak olağandışı durumlar göz önüne alınarak bir üst satırdaki uyarı bu sayfaya da eklenmiştir. Her fotoğrafın altında sil linki yer alır. Kullanıcı silmek istediği fotoğrafın hemen altındaki sil linkine tıklar ve o fotoğraf üyenin hesabından silinir.
Live5454 Chat Wap Sitesinde kullanıcı arkadaş listesini nasıl görüntüler ?
Arkadaşlarım Linkinden;
Kullanıcı bu sayfaya profilim sayfasından erişebilir. Kullanıcı bu linkten arkadaş listesini görüntüleyebilir.Eğer kullanıcının arkadaş listesi boşsa sayfada “arkadaş listenizde hiçbir kullanıcı yer almamaktadır” şeklinde bir uyarı yer alır. Kullanıcı arkadaş listesinde olmasını istemediği üyeleri listesinden çıkarabilir, arkadaşlarının rumuzuna tıklayarak arkadaşlarının profil bilgilerini ve fotoğraflarını görüntüleyebilir.
Live5454 Chat Wap Sitesinde Nasıl Mesaj Gönderilir?
• Kullanıcı kayıtlı bir kullanıcı olmalıdır.
• Girilen kullanıcı adı doğru olmalıdır(aksi takdirde sistem uyarı verir).
• Sms gönderilecek ise kullanıcının yeterli bakiyesi olmalıdır.
• Mesaj alanı boş bırakılmamalıdır.
• Kullanıcı bu sayfaya profilim sayfasından veya başka bir kullanıcının profil sayfasından erişebilir.
• Kullanıcı bu sayfaya başka bir kullanıcının profil sayfasından gelmişse bu sayfada mesajın gönderileceği kişiyi gösteren rumuz/mesajın gideceği kişi/kime alanı doludur, kendi anasayfasından(profilim) gelmişse bu alan boştur. Kullanıcı bu alanı kendisi dolduracaktır.
• Kullanıcı sms/web yoluyla mesaj gönderebilir.
• Sistemde bulunmayan veya kurallara uygun olmayan bir rumuz girilmişse sistem gerekli uyarı bilgisini verir.
• Sms tercihinde yetersiz bakiye,sistem arızası gibi sebeplerle işlem başarısız olursa gerekli hata mesajı kullanıcıya iletilir.
• Kullanıcı, mesajında en fazla 150 karakter kullanabilir. 150 karakterden fazlası mesaj alanına girilemez.
• Kullanıcının sınırsız sms hakkı ile ilgili gerekli bilgi mesajı mesaj alanının hemen altında yer almaktadır.
• Kullanıcı gönder butonuna bastıktan sonra mesaj gönderilir ve işlemin sonucu hata varsa/yoksa ekrana yazdırılır ve kullanıcı mesaj gönder sayfasına yönlendirilir. Kime alanında son mesaj gönderilen kişinin kullanıcı adı yazar.
Live5454 Chat Wap Sitesinde Chat Odaları Nasıl Görüntülenir?
Chat odalarını görüntülemek için üyelik zorunlu değildir. Eğer kullanıcı üye değilse odaların, herhangi bir odaya kayıtlı kullanıcıların listesini görebilecek ve kullanıcı profillerini inceleyebilecektir. Bunun haricinde bir işlem yapılırsa kayıt ol / register sayfasına yönlendirilecektir. Sisteme üye olan bir kullanıcı, odaya abonelik yapabilir. Aktif olarak abone olduğu bir odadan ayrılabilir. Odaya kayıtlı kullanıcıların listesini görüntüler ve onlara mesaj yollayabilir. Odanın detaylı bilgilerini ya da bütün odaların listesini görüntüleyebilir.
Live5454 Chat Wap Sitesinde Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?
Yalnızca kayıtlı olmayan kullanıcılar bu sayfayı görüntüleyebilir. Sisteme kayıt olmak isteyen kullanıcı, üye ol linkine tıklar ve anasayfadan bu sayfaya yönlendirilir. Üyelik gerektiren bütün işlemlerde, kayıtlı olmayan kullanıcı; işlemin gerçekleşeceği sayfaya değil üyelik ve profil oluşturma sayfasına yönlendirilir. Böylece hem kayıtlı olmayan kullanıcının sistemi tam olarak görmesi hem de isterse üye olması sağlanır.

Kayıtlı olmayan kullanıcı, kayıt işlemi için gereken bütün alanları doldurmalıdır. Bu alanlar;
• Kullanıcı adı;
• Cinsiyet;
• Ay,gün ve yıl olarak doğum tarihi(yaş ve burç bilgisini sistem otomatik olarak hesaplamaktadır.)
• Yerleşim yeri bilgisi;
• Kullanıcı bu bilgileri girmek zorundadır,diğer profil bilgileri sisteme kayıt olduktan sonra bilgilerim sayfasından bilgi güncelleme işlemi ile sisteme girilmektedir.
• Kullanıcı girmesi zorunlu olan bilgilerden herhangi birisini girmezse veya kurallara uymayan bir şekilde giriş yapmaya çalışırsa sistem kullanıcıyı uyarı mesajı ile birlikte yeniden profil oluşturma sayfasına yönlendirecektir. Uyarı mesajında hangi bilginin eksik ya da yanlış girildiği yer almaktadır.
• Sisteme kayıt esnasında seçilen rumuz sistem onayı olmadan aktif olamaz. Aktif olana kadar kullanıcı rumuzunu KNK1234 şeklinde geçici bir rumuz olarak görecektir.
• Kullanıcı kaydını kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirdikten sonra karşılama ve bilgilendirme mesajının yer aldığı bir sayfaya yönlendirilir. Kayıt ile birlikte kullanıcının cinsiyetine göre arka plan rengi de değişecektir. Kullanıcı mevcut sayfadan kişisel anasayfasına ya da Live5454 Chat anasayfasına gidebilir.

Müşteri Hizmetleri: 02129873073

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response