Suya düşen cep telefonu nasıl kurtarılır?
Arkadaşlarınız size sulu bir şaka yapmak istedi ve sizi havuza attılar. Ve ne yazık ki cep telefonunuz da cebinizdeydi.Paniklemenize gerek yok. Önerilerimizi dikkate alırsanız, endişelenecek tüm durumları ortadan kaldıracağız. Çoğu elektronik cihaz, özellikle yeni nesil akıllı cep telefonları, bir kez suyla temasta çöpe gitmez.
Hemen almanız gereken ilk önlem, telefonu açıp bataryasını ve SIM kartını çıkarmaktır. Sonrasında bataryasını ayrı, telefonu ayrı temiz bir bezle ya da kağıt havlu ile kurulamalısınız.

Eğer telefonunuzun bataryası çıkarılamıyorsa, telefonunuzu hemen kapatarak SIM kartınızı çıkarın ve telefonunuzu aynı şekilde kurulayın. Kurulama işlemi için saç kurutma makinesi gibi aygıtlardan uzak durun. Fazla ısı zarar verebilir.

Eğer telefonunuzdan bataryayı çıkarmadan şarja takacak olursanız, sizin görmediğiniz alanlara da sızmış olabilecek su cep telefonunuza zarar verecek, kullanmanızı engelleyecektir.

Cihaz üzerinde kalabilecek görünmeyen nemi almak için, cihazı bir süre tozsuz pirinç dolu bir kavanozda bekletmek de pratik bir yöntemdir.

Sıvı temasının elektronik olan cep telefonunuzun ömründen
çalmaması için, cep telefonunuzu en yakın servise ulaştırmanız gerekebilir.

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response