Yazar kasa Fiş İptali
Yazar kasa fiş iptali yapmak için. Eğer tutar yazılıp departman (kısım) seçildikten sonra henüz nakit ya da kredi tuşuna basılmadıysa fiş iptal ,iptal,hata düzelt,düzeltme v.b. tuşlarını kullanarak iptal işlemi gerçekleştirilebilir.

Nakit ya da kredili satışlar için kesilen fişler yazarkasanın mali hafızasına işlendiğinden dolayı YAZAR KASA üzerinden iptali söz konusu değildir.

Hatalı kesilen fiş ile birlikte bağlı bulunduğunuz vergi dairesine dilekçe yazarak iptal edebilirsiniz.

Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanımında Meydana Gelen Hataların Düzeltilmesi:

Ödeme kaydedici cihazların hasılat fişlerindeki toplamları kaydetmeye ve saklamaya tahsis edilmiş mali hafızalarına kaydedilen bilgilerin silinemez ve değiştirilemez özellikte olması sebebiyle, cihazların kullanılmaları sırasında meydana gelen hatalar için cihazların hafızalarına müdahalede bulunulmayacaktır.

Yeterli veri ve maddi olaylarla da ispatlanmak kaydıyla, ödeme kaydedici cihazlar kullanılmak suretiyle yapılan bir yanlışlığın düzeltilmesi ile ilgili olarak, tashihi gereken satış fişinin aslı (müşteriye verilecek olan) iptal ve istendiğinde ibraz edilmek üzere, işletmede kalan kayıt rulosundaki örneğinin üzerine iliştirilerek muhafaza edilecek, hatalı satış fişini takibeden ilk satış fişi gerçek bedel yazılmak suretiyle müşteriye verilecek, kanuni defterlere de gerçek satış hasılatı yazılacaktır.

admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response