Youtube de Ne tür içerikten para kazanılır?

YouTube videolarınızdan para kazanabilmenizi sağlamanın en iyi yolu, videonun tüm öğelerini kendiniz oluşturmanızdır. Tamamen özgün bir içerik oluşturmak için hayal gücünüzü kullanın. YouTube’da başarılı olan videolara günlük vlog’lar ve ev çekimi videolar, Kendin Yap videoları ve eğiticileri, orijinal müzik videoları ve kısa filmler örnek gösterilebilir.

Ayrıca, YouTube Topluluk Kuralları’na uymanız da beklenir. Böylece içeriklerinizin YouTube’daki görünürlüğünü artırarak daha fazla görüntüleme, daha uzun izlenme süresi, daha fazla kullanıcı etkileşimi ve nihayetinde daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Özel içerik türleri için ticari kullanım hakları elde etme

Videolarınızın para kazanmaya uygun olması için ister size ister bir üçüncü tarafa ait olsun, tüm görsellerin ve ses öğelerinin ticari amaçlı kullanımı için gerekli haklara sahip olmanız gerekir. Bu öğeler arasında (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte) logolar, küçük resimler, tanıtım/kapanış/arka plan müziği, yazılım arayüzleri ve video oyunları bulunur. Bir videoya üçüncü taraf içerik eklemeye karar verdiğiniz takdirde bu içerikleri YouTube’da kullanma ve içerikten para kazanma haklarına sahip olmanız gerekir. Genellikle bu açıklama, hak sahiplerinin verdiği açık yazılı izin biçimindedir. Başka bir kişinin telif hakkını ihlal etmediğinizden emin olmak için biraz zamanınızı ayırıp Telif Hakkı Okulu’muzdaki Russell ve Lumpy’den konuyla ilgili bilgi edinin.

YouTube sizden zaman zaman videonuzun haklarıyla ilgili talepte bulunmak için ek belge göndermenizi isteyebilir. Para kazanma için göndermeden önce lütfen videonuzdaki tüm öğelerin ticari kullanım haklarını aldığınızdan emin olun.

Para kazanılabilecek içerik türleri ve ticari kullanım haklarını kanıtlamaya yardımcı olacak bilgi türleriyle ilgili bazı ayrıntıları burada bulabilirsiniz. Eksik bilgi gönderilmesinin inceleme süresinin uzamasına neden olabileceğini unutmayın.

Tags:
admin

admin

Manisa Turgutlu dan dunyaya..:)) Bu site üyelik iptalleri hakkında size kısa yollar gosteren bir sitedır..

Leave a Response